Перевірка швидкості інтернет-з’єднання

Перевірка швидкості інтернет-з’єднання

Сьогодні ми розберемося з популярним питанням «як правильно виміряти швидкість інтернет з'єднання?» Всім же цікаво знати, чи отримуємо ми ті мегабіти в секунду, за які заплатили і чому іноді файли або сайти завантажуються ну ду-у-уже повільно … Звичайно, Вам би хотілося натиснути одну кнопочку і швидко дізнатися свою швидкість ... так теж можна, але точність буде невисока. Крім того, потрібно врахувати деякі фактори, які впливають на швидкість передачі даних і на результат її тестування. Методів є декілька, тож почнемо від простіших:

Що впливає на швидкість Інтернету?

Для початку розберемося з тим, що може вплинути на якість вимірювання швидкості інтернет з'єднання. А таких факторів чимало:

 • Швидкість сервера, з яким ви зв'язуєтеся, перевіряючи швидкість Інтернету (сюди можна віднести і швидкість доступу до сайту, з якого ви що-небудь завантажуєте);

 • Швидкість і налаштування роутера, якщо Ваш комп'ютер підключений до локальної мережі через нього;

 • Працюючі програми на комп'ютері в момент перевірки;

 • Антивіруси і брандмауери, що працюють у фоновому режимі;

 • Налаштування комп'ютера і операційної системи.

У більшості випадків найважливішим в цьому списку буде перший пункт - швидкість сервера. Давайте переглянемо декілька прикладів.

 1. Якщо Ви підключите свій комп'ютер до локальної мережі за допомогою кабелю (витої пари), то швидкість з'єднання з іншим комп'ютером в цій же мережі (у Вашому місті) буде дуже велика, наприклад, 70 Мбіт / с.

 2. Тепер заміряємо швидкість між своїм комп'ютером і яким-небудь сервером в іншому кінці країни. Можливо, отримаємо близько 20 Мбіт / с.

 3. Уявімо, що до цього сервера підключилися одразу всі 800 відвідувачів, і почали завантажувати різні файли. Швидкість зв'язку з завантаженим сервером зменшиться і для Вас буде, наприклад, 3 Мбіт / с.

 4. А тепер спробуємо завантажити файл з сервера в іншій країні, наприклад, в Австралії, отримаємо менше 1 Мбіт / с!

Тепер, думаю, зрозуміло, що виміряна швидкість залежить від того, який сервер Ви вибрали для перевірки: чи впливає його розташування, його власна максимальна швидкість і його завантаженість. Тобто, потрібно зрозуміти, що:

 • Швидкість у всіх серверів (що містять сайти і файли) різна і залежить від можливостей цих серверів.

 • Те саме можна сказати і до інших пунктів (наприклад, швидкість з'єднання буде відрізнятися при з'єднанні з мережею безпосередньо або через роутер, а також буде залежати від характеристик цього роутера).

Як підвищити точність перевірки

Ці пункти бажано виконати, якщо Ви хочете отримати максимально точний результат перевірки швидкості інтернет з'єднання.

 1. Підключіть мережевий кабель безпосередньо до комп'ютера (в роз'єм мережевого адаптера)

 2. Закрийте всі програми, крім браузера 

 3. Зупиніть програми, які виконують завантаження в фоні (торрент-клієнти, менеджери завантажень і т.д.), крім тих, які Ви вибрали для тестування швидкості інтернету

 4. Тимчасово вимкніть антивірус (не забудьте потім включити його), тому що в деяких випадках він може впливати на показання онлайн-тестів.

 5. Запустіть Диспетчер завдань (одночасно затисніть клавіші Ctrl + Shift + Esc) і перейдіть на вкладку «Мережа». Переконайтеся, що мережа не завантажена ( «Використання мережі» має бути менше 1%). Якщо мережа активно використовується, можливо, відбувається оновлення будь-якої програми або Windows. В цьому випадку дочекайтеся закінчення завантаження або перезавантажте комп'ютер.

 6. Крім того, кожний вимір потрібно провести кілька разів, щоб підвищити точність тестування.

Як виміряти швидкість інтернет з'єднання

Є кілька способів виміряти швидкість інтернет з'єднання. Розглянемо їх у порядку зростання складності використання.

 • Онлайн сервіси

 • Завантаження файлу з швидкого сервера

 • Завантаження файлу з торрент-трекера

Останні два способи набагато важчі від першого, тож сьогодні будемо детальніше розглядати саме його

Вимірювання швидкості за допомогою онлайн сервісів

Це той самий простий спосіб вимірювання «натиснути одну кнопочку і все швидко дізнатися». Точність відносна, але простота привертає. Зверніть увагу, що онлайн тести мають різну точність! Сьогодні розглянемо тільки найпопулярніші сервери.

SPEEDTEST.NET

Почнемо з самого популярного і найточнішого онлайн тесту для перевірки швидкості Інтернету (до того ж, безкоштовного). На ньому і зупинимось детальніше та в подальшому радимо вам використовувати саме його. Ось коротка інструкція:

1. Заходьте на сайт онлайн-сервісу за посиланням: http://www.speedtest.net/

2. Знаходьте кнопку «Почати перевірку» і натискаєте її;

3. Після закінчення тестування бачите три результати:

 • Перше число позначено словом «Ping» (читається «пінг»), позначає час передачі мережевих пакетів. Чим менше це число, тим краще якість з'єднання (бажано менше 100 мс).

 • Друге число - швидкість отримання даних. Саме за цей показник ви і платите гроші провайдеру, чим більше він відповідає заявленому провайдером, тим краще;

 • Третє число - швидкість передачі даних. Як бачите, воно може істотно відрізнятись від швидкості отримання даних, але корисне воно буде вам можливо у 3% використання інтернетом.

Якщо Ви хочете виміряти швидкість інтернет з'єднання з будь-яким конкретним містом, то виберіть його на карті (доступні всі великі міста планети) і знову натисніть кнопку «Почати перевірку».

Вимірювання швидкості за допомогою ручного завантаження файлу

Більш точним тестом, який показує реальну швидкість завантаження файлів, буде наступний варіант:

1. Встановлюємо менеджер завантажень (ми радимо користуватися програмою Download Master)

2. Додаємо кілька закачувань з різних швидких файлових серверів;

3. Виставляємо в налаштуваннях максимальну кількість потоків (секцій для закачування)

4. Стежимо за максимальною швидкістю завантаження файлів:

Вимірювання швидкості за допомогою торрент-трекерів

Якщо Ви вмієте користуватися торрент-трекером, то цей спосіб може показати дійсний максимум швидкості завантаження, який надає провайдер.

Шукайте торрент з великою кількістю роздач «сидів» (кілька сотень або тисяч), починаєте його завантаження і спостерігаєте за максимальною швидкістю:

Тут слід врахувати, що, якщо серед роздаючих попадаються користувачі з Вашої мережі, тоді буде показана максимальна швидкість всередині локальної мережі! Це теж можна врахувати, і налаштувати програму відповідним чином.

Ось і вся інформація, яку ми хотіли вам сьогодні донести. І пам’ятайте найважливіше: У всіх методах перевіряти швидкість потрібно не через мережу WiFi, а тільки підключивши пристрій через мережевий кабель до роутера! Тільки у цьому випадку ви зможете найбільш точно виміряти швидкість інтернет-з’єднання. Успіхів вам на просторах інтернету та будьте уважні!


Замовити дзвінок

Вкажіть свій контактний телефон, і ми передзвонимо Вам.

Залишити заявку на підключення
Прикріпити свій файл.